20180120_101117

       Staraniem Wydawnictwa Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej ukazał się owoc wielu lat pracy badawczej E. Bednarz, książka: „Strategia indywidualizacji w procesie inkluzyjnego kształcenia religijnego”.  Nie jest łatwo prowadzić efektywne nauczanie w klasie/grupie katechetycznej, do której uczęszczają uczniowie sprawni i z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, ale jest to możliwe, jeśli znajdziemy optymalny sposób. Temu właśnie poświęcona jest ta pozycja.   Zachęcam do czytania. Zakup tylko przez wydawnictwo ChAT: http://chat.edu.pl/wydawnictwo-naukowe-chat/

 

 

 

 


„Niech mówią rośliny”

Zielone Opow rekl


Edukacja biblijna „Rzeki cudów”

rzeki_cudow_2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 


„Zmartwychwstanie” – prezentacja multimedialna DVD

ZMARTWYCHWSTAdvd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Święta z Historią Biblijną
Drodzy Przyjaciele Misji,
mam przyjemność poinformować Was o kolejnej edycji akcji Święta z Historią Biblijną.
Jak co roku celem akcji jest przybliżenie najmłodszym istoty pamiątki narodzin Pana Jezusa Chrystusa. Narodziny i dzieło Pana Jezusa w największym streszczeniu oddają słowa zapisane w Biblii:
”Bóg wielokrotnie i na wiele sposobów przemawiał dawniej do przodków przez proroków. W tych dniach ostatnich przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat. On będąc odblaskiem chwały Boga i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko mocą Swego słowa. On, gdy dokonał oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawej stronie Majestatu na wysokościach.” (List do Hebrajczyków 1,1)
…i właśnie tę prawdę staramy się przekazać dzieciom w naszych kolorowych książeczkach. Zachęcamy Was do obdarowywania nimi najmłodszych. Z życzeniami wielu błogosławieństw.
Załączniki:Święta z Historią Biblijną 2014

 


Narodziny Jezusa (DVD)

Narodziny_Jezusa_DVD

 

 

 

 

 

 

 

 

 


sluchowisko_pakietSkarby śniegu – słuchowisko dla dzieci

Wydalimy na nowo na płytach CD znane słuchowiska dla dzieci, dostępne kiedyś u nas na kasetach magnetofonowych: Początki, Noe, Cuda Jezusa, Skarby śniegu i Tajemnica Bazanciej chatki – jest to świetny materiał, nagrany z udziałem znanych aktorów, m.in. Edward Lubaszenko, Krzysztof Globisz, Barbara Horawianka, Jerzy Binczycki – więcej informacji, opisy i mp3 można znaleźć w naszym sklepie pod tym linkiem: https://www.ccm.pl/index.php/sklep/muzyczny/glowne/sluchowiska

Poszczególne słuchowiska przekazuje niesamowicie ważne i wartościowe treści, o które tak trudno w dzisiejszych czasach, dlatego też wydając je na nowo mamy nadzieję, że trafią one do dzieci w różnym wieku i sprawią im ogromna radość ze słuchania!
Zamówienie do 50 szt. – cena 11,25zł za pojedyncze CD i 15 zł za Cuda Jezusa (podwójna płyta CD)
Zamówienie powyżej 50 szt. – cena 8zł za pojedyncze CD i 12 zł za Cuda Jezusa (podwójna płyta CD)
Wszystkie słuchowiska można kupować również pojedynczo w cenie detalicznej 15 zł (Początki, Noe, Skarby śniegu i Tajemnica Bazanciej chatki) oraz 20 zł (Cuda Jezusa – podwójna płyta CD) lub znacznie taniej kupując wszystkie słuchowiska w 1 pakiecie za 59 zł!
Zamówienia indywidualne można składać przez nasz sklep internetowy: www.ccm.pl telefonicznie: 33 855 36 21 lub e-mailem: sklep@ccm.plZamówienia specjalnej oferty dla kościołów i zborów można składać telefonicznie: 33 855 36 21 lub e-mailem: sklep@ccm.pl

 


panorama1Panorama u Romana
Drodzy,
pragniemy poinformować, że długo wyczekiwany komiks pt.
Panorama u Romana już jest! Dystrybucja rozpoczęła się dnia 04.05.2014 roku.Dane techniczne
Strony: 130
Okładka: miękka
Kreska: komiksowa,
styl mangowy(czarno biały)
Panorma u Romana na facebooku
Opis
Komiks opowiada historię dzielnej grupy reporterów, która przenosi się do czasów biblijnych. Tam zdają relację na żywo z Dnia Zielonych Świąt, spotkania proroka Eliasza zmagającego się z prorokami baala, czy też śledzą Saula idącego do wróżki prosić o poradę. Wszystkie historie przedstawione są w humorystyczny sposób skierowany zwłaszcza do młodzieży. Każda z historii posiada dołączony komentarz pasterski i teologiczny, dzięki czemu możemy poszerzyć biblijną wiedzę na temat wymienionych zdarzeń. Do każdego rozdziału dołączone są pytania, które mogą być pomocne przy przerabianiu materiału na obozie dla dzieci lub katechezie.
Ofiara za komiks wynosi 20zł
Dla księgarni kościelnych zamawiających więcej niż 4 sztuki cena spada do 15zł za 1 sz.
Zamówienia kierować do:
Kościół Zielonoświątkowy Zbór w Krzyżu
ul. Staszica 21/1, 64-761 Krzyż Wlkp.
e-mail: kz-krzyz@10g.pl
tel.: 506318947

Nowość w księgarni

NadrodzedoNieba


Edukacja chrześcijańska oraz edukacja domowa
EDUKACJA DOMOWA AFILIOWANA PRZEZ CHRZEŚCIJAŃSKIE PRZEDSZKOLE, SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ I GIMNAZJUM SAMUEL

Zamówienia książki pod adresem mailowym: biuro@samuel.pl
Załączniki:Edukacja domowa


Muwebi 
Muwebi – to skrót od: Muzyczne Wersety Biblijne. Naszym celem jest muzyczna popularyzacja wybranych wersetów biblijnych. Jest to polski projekt muzyczny, który może stać się miejsce spotkania i współpracy różnych artystów chrześcijan, bez względu na wyznanie,wiek i poziom dorobku artystycznego.
KLIK!


Narodziny Jezusa – DVD

Narodziny_Jezusa_DVD1

 

 

 

 

 

 

 

 

 


image001Opowiadanie pt.”Boże Narodzenie”
Opowiadanie „Boże Narodzenie” to proste przesłanie Ewangelii, zatopione w ciekawej fabule.
Jego akcja dzieje się wprawdzie podczas świąt, ale tytuł ma podwójne, dużo głębsze znaczenie.
Z pomocą „Bożego Narodzenia” możemy w przystępny sposób dotrzeć z dobrą nowiną do tych, którzy nie poznali jeszcze w swoim życiu osobiście Jezusa.
Na rewersie okładki znajduje się ciekawy komentarz Leszka Korzenieckiego – pastora, ewangelisty i autora wielu książek.
Bezpośrednio możesz zamówić książkę w sklepie Wydawnictwa AF.
Wortal Chrześcijański „Pod Prąd”
www.podprad.net


reklamaInspiracje-01

„Edukacja Chrześcijańska w Polsce”
Zamówienia książki pod adresem mailowym: biuro@samuel.pl

 

 

 

 

 

 

 


2ksiazki424

Nowości Vocatio

 

 

 

 

 

 


ks12Księgarnia: SKARBY ŚNIEGU
SKARBY ŚNIEGU
Film na podstawie książki Patricii St. John
Gdzieś w wysokich Alpach Szwajcarskich zaginął mały chłopczyk Danny. Otoczenie o tę tragedię obwinia 13-letniego Luciena, który zostaje potępiony przez swą własną rodzinę, szkolnych kolegów, a szczególnie przez bardzo wrogo do niego nastawioną 13-letnią Annette z sąsiedniego gospodarstwa. Pragnąc uciec od całej sytuacji, Lucien znajduje schronienie w górach, gdzie spotyka starego snycerza. Dzięki życzliwości i pociesze tej tajemniczej postaci, Lucien odzyskuje nadzieję. Kiedy jednak znów spotka się z odrzuceniem, przekona się, że pojednanie może nieraz drogo kosztować. Film Skarby śniegu, nakręcony w oszałamiająco pięknej scenerii Alp Szwajcarskich, ukazuje zmienność atmosfery gór, odzwierciedlającą bolesny dramat opowiedziany w tej głęboko poruszającej historii.
www.vocatio.com.pl
DVD Kolor
Czas nagrania: 105 minut
Film w polskiej wersji językowej
Cena: 19,50 zł (w tym 23% VAT)
Informacje: Dział Promocji
Oficyna Wydawnicza VOCATIO
tel.: (0-22) 648 54 50
fax.: (0-22) 648 63 82
e-mail: vocatio@vocatio.com.pl


ks11Księgarnia: TAJEMNICA DZIKIEGO BORU
TAJEMNICA DZIKIEGO BORU
Film na podstawie książki Patricii St. John
Na czas pobytu rodziców za granicą Filip i Rut zamieszkują u swej surowej ciotki. Rut, w gorącej wodzie kąpana i pyskata, często pakuje rodzeństwo w kłopoty. Gdy dzieci budują w lesie tajną kryjówkę, spotykają Terry’ego, małego Cygana, który wyjawia im Tajemnicę Dzikiego Boru. Wkrótce, po upadku z drzewa, Terry umiera wskutek poważnych obrażeń. Rut postanawia wtedy zadać kilka trudnych pytań swemu mądremu przyjacielowi, miejscowemu pasterzowi – panu Tandy. Ten piękny, wciągający i wzruszający film jest idealnym obrazem dla dzieci, a zarazem wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.
DVD Kolor
Czas nagrania: 60 minut
Film w polskiej wersji językowej
Cena: 19,50 zł (w tym 23% VAT)
Informacje: Dział Promocji
Oficyna Wydawnicza VOCATIO
tel.: (0-22) 648 54 50
fax.: (0-22) 648 63 82
e-mail: vocatio@vocatio.com.pl

 


wielkawedrowkaKsięgarnia: WIELKA WĘDRÓWKA
Autor: Magda Grabowska
Ilustracje: Łukasz Zabdyr
Opis książki:
Wielka wędrówka to wbrew pozorom historyjka nie tylko dla dzieci. To opowiadanie o wędrówce, którą jest nasze życie. To opowiadanie o dążeniu do zaspokojenia wielkiej tęsknoty, która jest w sercu każdego z nas. Bo przecież w sercu każdego człowieka odzywa się jakiś głos, jakaś tęsknota za czymś nieokreślonym, wielkim. Co lub Kto nas wzywa? I do czego? Czy pójdziemy za tym głosem czy wybierzemy inną drogę? Czy – jeśli jednak pójdziemy za głosem serca – nie zboczymy z drogi lub w niej nie ustaniemy? Czy nie pochwyci nas Wielki Ptak? Jak pokonamy wielki rów? Jak poradzimy sobie z przeszkodami, których tak wiele napotkamy w czasie wędrówki? To są pytania, na które musimy znaleźć odpowiedź my sami, i na które muszą znaleźć odpowiedź nasze dzieci. A my możemy im w tym pomóc. Życzymy wielu pięknych chwil ze swymi dziećmi, chwil spędzonych na lekturze, refleksji i wspólnych rozmowach, które oby pomogły nam w naszej wędrówce i dojściu do ostatecznego celu.
Magda Grabowska jest doradcą małżeńskim i rodzinnym oraz wykładowcą na konferencjach dla kobiet. Wraz z mężem prowadzą seminaria dla małżeństw, rodziców i narzeczonych. Jest autorką książek Kobieta warta królestwa, Klucze do pokoju oraz współautorką Zanim wybierzesz. Jej pasją jest praktyczne studiowanie Słowa Bożego. Magda jest matką trzech dorosłych już synów a także babcią pięciu wnuków, którym dedykuje tę książeczkę.
Grupa odbiorców:
Doskonała lektura dla dzieci, do wspólnego czytania z rodzicami, dziadkami i opiekunami.
ISBN 978-83-7829-036-0
EAN 9788378290360
Format: 225 mm x 225 mm
Oprawa: twarda, lakierowana
Ilość stron: 32
Cena: 19,90, PLN
Kategoria: Książka dla dzieci
Informacje: dział promocji
Oficyna Wydawnicza VOCATIO
tel.: (0-22) 648 54 50
fax.: (0-22) 648 63 82
e-mail:vocatio@vocatio.com.pl
ul. Polnej Róży 1
02-798 Warszawa
www.vocatio.com.pl


Księgarnia: Edukacja Finansowa
Filmy oraz podręczniki są świetnymi pomocami dydaktycznymi w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosyłymi. Jest to krótkie przedstawienie wybranych biblijnych historii wraz z książeczką do dyskusji w małych grupach. Można je stosować w systematycznym nauczaniu, ewangelizacji lub własnym rozwoju wiary.
Trzy opcje zestawów do kupienia:
1. Komplet 1 podręcznik dla rodzica + 1 podręcznik Dawaj Oszczędzaj Wydawaj + 1 naklejka (gratis Świąteczna matematyka)
2. Komplet 1 podręcznik dla rodzica + 2 podręczniki Dawaj Oszczędzaj Wydawaj + 2 naklejka (gratis Świąteczna matematyka)
3. Komplet 1 podręcznik dla rodzica + 1 podręcznik dla dziecka SEKRET
Cena na cały komplet filmów 6 x DVD + podręcznik + naklejka /jak wyżej/ – 129 zł
Wszystkie materiały Crown dostępne są na stronie sklepu www.sklep.bibliaofinansach.pl
Filmy oraz podręczniki są świetnymi pomocami dydaktycznymi w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosyłymi. Jest to krótkie przedstawienie wybranych biblijnych historii wraz z książeczką do dyskusji w małych grupach. Można je stosować w systematycznym nauczaniu, ewangelizacji lub własnym rozwoju wiary.


Programy nauczania

ks1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


Podręcznik dla nauczyciela: Ja i Bóg

Więcej informacji do pobrania z poniższego linka:

Ja i Bóg

JaiBogm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ksiazkawprowWprowadzenie do nauki o Biblii, doktryny i praktyki ruchu zielonoświątkowego
Książka w swym zamyśle przeznaczona jest dla Czytelników, którzy są zainteresowani:
-pogłębianiem wiedzy teologicznej i biblijnej
-poszerzaniem horyzontów biblijnych z zakresu wiedzy historycznej i geograficznej
-odkrywaniem swej tożsamości konfesyjnej w ramach Kościoła Zielonoświątkowego
-wprowadzaniem w swe życie zasad biblijnych
Książka w swym zamyśle przeznaczona jest dla Czytelników, którzy są zainteresowani:
pogłębianiem wiedzy teologicznej i biblijnej; stąd też obecność wielu tematów z zakresu nauki o Biblii oraz charakterystyki poszczególnych części Starego i Nowego Testamentu; nieodzowna też jest obecność najważniejszych tematów o charakterze doktrynalnym: nauka o Bogu, o człowieku i jego kondycji duchowej, jak też nauka o najwspanialszym planie Bożym dla ludzkości – jej zbawieniu;
poszerzaniem horyzontów biblijnych z zakresu wiedzy historycznej i geograficznej; z pewnością przydatne okażą się w tym celu tematy nawiązujące do geografii Palestyny, dziejów ludów odgrywających istotną rolę w czasach, gdy spisywana była Biblia (w tym najważniejszego spośród tych ludów – tj. Narodu Wybranego, czyli Izraela), czy też religijnego wymiaru życia narodu izraelskiego;
odkrywaniem swej tożsamości konfesyjnej w ramach Kościoła Zielonoświątkowego; pomóc w tym mogą tematy dotyczące Ducha Świętego i Jego roli w życiu Kościoła jak też każdego wierzącego (na co zawsze zielonoświątkowcy kładli wyraźny akcent), tematy odnoszące się do historii, nauki oraz zasad, jakimi kieruje się Kościół Zielonoświątkowy, wreszcie tematy omawiające dwa ustanowienia Chrystusowe, które doświadczane są w kontekście życia Kościoła;
wprowadzaniem w swe życie zasad biblijnych; pula tematów omawiających egzystencjalny wymiar życia chrześcijanina stanowi okazję do bliższego przyjrzenia się problemom, z jakimi niejednokrotnie przychodzi się zmagać każdemu z naśladowców Chrystusa
Redakcja żywi nadzieję, że książka będzie przydatna nie tylko w trakcie osobistej lektury (która może dopomóc usystematyzować wiedzę biblijną i określić własne przekonania teologiczne Czytelnika, oparte na Słowie Bożym), ale też podczas omawiania zawartych w niej tematów na spotkaniach grup biblijnych bądź domowych. Jeśli okaże się, że lektura tej książki dla wielu Czytelników będzie też interesującą przygodą intelektualną, nie pozbawioną jednak wymiaru duchowego i egzystencjalnego, to satysfakcja i radość każdego z Autorów będzie pełna.
Fragment ksążki:
Wprowadzenie do nauki o Biblii, doktryny i praktyki ruchu zielonoświątkowego.pdf
…………………………………………………………………………………………………
Format A5 – Twarda oprawa – kolor – 560 stron.
Cena promocyjna – bezpośrednio u Wydawcy – 55 zł /przy zakupie co najmniej pięciu książek – 50 zł/
Zamówienia można składać w Warszawskim Seminarium Teologicznym
Wpłata na konto bankowe z dopiskiem: Książka – „Wprowadzenie do nauki…”
PEKAO SA VI O/Warszawa
04 1240 1082 1111 0000 0427 9110
Warszawskie Seminarium Teologiczne
ul. Wyborna 20, 03-573 Warszawa
tel. 022-679-72-41 /sekretariat/; e-mail: wst@webmedia.pl; www.wst.edu.pl

 


Podreczniki-2Scenariusze zajęć dla nauczyciela do nauczania w klasach II i III szkół ponadgimnazjalnych
Drodzy Nauczyciele, Liderzy grup młodzieżowych;
`Przy współpracy wielu nauczycieli powstały scenariusze zajęć do nauczania młodzieży zgodnie z programem: „Zielone światło”.
Do wielu tematów opracowane są także prezentacje multimedialne, które dołączone są do książki na płytach CD.
Obecnie w sprzedaży są podręczniki /scenariusze zajęć/ dla nauczyciela do nauczania w klasach II i III szkół ponadgimnazjalnych, a już wkrótce też do klasy I. Cena podręcznika z płytą 31 zł.
Wszystkie podręczniki można zakupić w Misji Pokoleń, pisząc na adres mailowy Andrzeja Michnika – apemi@wemedia.pl lub pod numerem telefonu: 0602 62 3616

 
 
 
 

scenariuszeniepelScenariusze lekcji biblijnych o tematyce niepełnosprawności dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Tytuł: Scenariusze lekcji biblijnych o tematyce niepełnosprawności dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Praca zbiorowa powstała pod kierunkiem E. Bednarz.
Pomoc dydaktyczna dla nauczycieli w szkołach niedzielnych, liderów młodzieżowych oraz wychowawców grup kolonijnych / obozów chrześcijańskich.
Autorzy scenariuszy /studenci/: M. Adamska; K. Culepa; M. Głaz; B. Łodziak; W. Naumiuk oraz dr Elżbieta Bednarz.
Książkę można zakupić bezpośrednio w drukarni pod telefonem: A. Michnik – 602 62 36 16, w WSTS – sekretariat@wst.edu.pl lub w księgarni te-em
Cena książki z płytą CD – 26 zł
Inspiracją do opracowania scenariuszy zajęć o charakterze biblijno-egzystencjalnym stała się książeczka autorstwa Katarzyny Zychli „Dziewczynka tańcząca z wiatrem”. Autorka w niezwykle subtelny sposób ukazała uczucia, które rodzą się u dziewczynki – bohaterki opowiadania, po tym jak uległa wypadkowi i stała się osobą niepełnosprawną, ale też wskazała na emocje i reakcje osób, które wyciągają rękę, aby przynieść pomoc.
Na podstawie lektury K. Zychli wybrałam następujące prawdy centralne oraz związane z nimi tematy:
Temat: Nasze skłonności do użalania się nad sobą
Prawda centralna: Użalanie się nad sobą niszczy nasze relacje z Bogiem
Temat: Ufność Bogu w sytuacjach trudnych doświadczeń.
Prawda centralna: Słuchanie głosu Bożego (wiatr) przynosi radość, pokój i ukojenie bólu
Temat: Szczęście i radość jest darem Pana
Prawda centralna: Od ciebie zależy, czy przyjmujesz dar i potrafisz cieszyć się każdym dniem
Temat: Lęk, obawa w sytuacji zagrożenia
Prawda centralna: Pan Bóg pomaga nam, kiedy mówimy Jemu o naszych obawach
Temat: Przyjaźń w sytuacjach zagrożenia
Prawda centralna: Prawdziwa przyjaźń patrzy sercem
Temat: Cierpienie fizyczne, a cierpienie „duszy”
Prawda centralna: Bóg solidaryzuje się z cierpiącymi nie tylko z powodu fizycznego, ale też psychicznego doświadczenia
Temat: Nadzieja w sytuacji, która wydaje się przegraną
Prawda centralna: Bóg daje nadzieję na dobre życie na ziemi i wspaniałe w niebie
Temat: Wrażliwość na cierpienie innych
Prawda centralna: Chrześcijanin powinien być wrażliwy na cierpienia innych
Temat: Czy powinniśmy odrzucać pomoc innych?
Prawda centralna: Pan Bóg naucza, że niesienie pomocy innym przynosi błogosławieństwo
Temat: Integracja z niepełnosprawnymi dziś, a solidarność Jezusa z chorymi.
Prawda centralna: Integracja z niepełnosprawnymi jest kontynuacją misji Jezusa.
W pakiecie scenariuszy lekcji znajdują się także opracowane prezentacje multimedialne do następujących tematów:
Cierpienie fizyczne a cierpienie duszy – prezentacja pt. „Cierpienie”.
Nadzieja w sytuacji, która wydaje się przegraną – prezentacja pt. „Jest jeszcze nadzieja”.
Integracja z niepełnosprawnymi dziś, a solidarność Jezusa z chorymi – prezentacja pt. „Marzenie”.”Moim pragnieniem jest, aby uczniowie, którzy będą brali udział w lekcjach
na podstawie opracowanych scenariuszy,
podjęli podobne działania na rzecz niepełnosprawnych, jak zrobili to bohaterowie opowiadania Kasi Zychli.”
Elżbieta Bednarz

 


studiaidokEdukacja religijna dziecka głębiej upośledzonego…

Edukacja religijna dziecka głębiej upośledzonego umysłowo z uwzględnieniem zielonoświątkowego profilu konfesyjnego
Elżbieta Bednarz,
ISBN 83-85427-51-1,
s. 235,
oprawa miękka,
format 15,5×23,5,
cena 20,00 zł.
Prezentowane opracowanie kulturowo-religijnych, teologicznych, psychospołecznych, ortodydaktycznych i pedagogiczno-religijnych przesłanek edukacji religijnej stanowi pomoc dydaktyczną i teologiczną oraz wskazania programowe dla osób podejmujących nauczanie biblijne z określoną w temacie grupą uczniów.

Prezentowana przez mnie książka opiera się na przekonaniu, że Bóg szczególnie kocha i błogosławi tych, którzy cierpią, a od nas wymaga, abyśmy nie pozostawali obojętni na to cierpienie. Zainteresowanie się dzieckiem niepełnosprawnym, pomoc mu w wędrówce do Zbawiciela, przynieść może wielkie błogosławieństwo dla każdego z nas. Dzieci głębiej upośledzone szybko przywiązują się do osób, które obdarzają je miłością, dzięki czemu mogą przyjąć wiele wartości chrześcijańskich od duszpasterzy, katechetów z nimi pracujących. Wychowanie biblijne tych osób częściowo zaspokaja potrzebę miłości wzajemnej, pokoju i zaufania, dostarcza poczucia, że są kochane i, że same mogą kochać.
Elżbieta Bednarz
Książkę można zakupić w dniach: od środy do piątku
w Bibliotece Warszawskigoego Seminarium Teologicznego ul. Wyborna 20
oraz w dniach: od wtorku do soboty w godz. 12.00-18.00
w Księgarni przy Kościele Zielonoświątkowym ul. Sienna 68/70;
tel. 0 22 595 18 22
Zamówienia można składać także w Warszawskim Seminarium Teologicznym.
Jest możliwość przedpłaty na konto po uzgodnieniu z biurem kwoty rachunku.
Konto bankowe
PEKAO SA VI O/Warszawa
04 1240 1082 1111 0000 0427 9110
Warszawskie Seminarium Teologiczne
ul. Wyborna 20, 03-573 Warszawa
tel. 022-679-72-41 /sekretariat/;
e-mail: www.wst.edu.pl

 


Zielone-swiatlo-3Zielone światło III
Podręcznik nauczania biblijnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do klasy III.
Tytuł podręcznika: „Zielone Światło. Apologetyka, Dzieje Ludów Biblijnych, Życie religijne Żydów, zagadnienie rodziny oraz pytania egzystencjalne”
Cena podręcznika – 29 zł
Książkę można zakupić:
w Misji Pokoleń
e-mail: Warszawskim Seminarium Teologicznym.
Jest możliwość przedpłaty na konto po uzgodnieniu z biurem kwoty rachunku.
Konto bankowe
PEKAO SA VI O/Warszawa
04 1240 1082 1111 0000 0427 9110
Warszawskie Seminarium Teologiczne
ul. Wyborna 20, 03-573 Warszawa
tel. 022-679-72-41 /sekretariat/;
e-mail: www.wst.edu.pl
Spis treści
1 Dzieje ludów biblijnych
Lekcja 1
Od Abrahama do Izaaka i Jakuba
Lekcja 2
Od Mojżesza do Jozuego
Lekcja 3
Okres Sędziów
Lekcja 4
Od powołania Saula na króla do upadku państwa judzkiego i zdobycia
Jerozolimy
Lekcja 5
Od upadku państwa judzkiego i zaprowadzenia do niewoli babilońskiej do
zburzenia Jerozolimy przez Tytusa
Lekcja 6
Dzieje narodu żydowskiego w rozproszeniu
2 Życie religijne Żydów
Lekcja 7
Miejsce kultu religijnego: Przybytek, Świ1tynia, Synagoga
Lekcja 8
Osoby poświęcone Bogu – kapłani, lewici, prorocy
Lekcja 9
Kult święty: ofiary, obrzezanie, oczyszczenie, posty, święta
3 Apologetyka
Lekcja 10
Co to jest apologetyka?
Lekcja 11
Dowody istnienia Boga – objawienie ogólne
Lekcja 12
Dowody istnienia Boga – objawienie szczegółowe .
Lekcja 13
Wiarygodność Biblii
Lekcja 14
Ewolucja a pochodzenie świata i człowieka
Lekcja 15
Co z objawieniem i objawieniami?
Lekcja 16
Czy wierzymy w cuda?
Lekcja 17
Wiara a wiedza
Lekcja 18
Boskość Jezusa Chrystusa
Lekcja 19
Niebo i piekło
Lekcja 20
Okultyzm i spirytyzm
Lekcja 21
Astrologia
4 Zagadnienie rodziny
Lekcja 22
Przymioty małżeństwa i rodziny: jedność i nierozerwalność małżeństwa
Lekcja 23
Patologie życia małżeńskiego
Lekcja 24
Powołanie do macierzyństwa i ojcostwa .
Lekcja 25
Chrześcijańskie wychowanie dzieci
140
5 Zadaję pytania odnośnie mojego życia
Lekcje 26
Czy cierpienie można usprawiedliwić?
Lekcja 27
Dlaczego jesteśmy poddawani doświadczeniom?
Lekcja 28
Śmierć i co dalej?
Lekcja 29
Dlaczego zło istnieje na świecie?
Lekcja 30
Dlaczego się boję?

 


Zielone-swiatlo-2Zielone Światło II
Podręcznik nauczania biblijnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do klasy II.
Tytuł podręcznika: „Zielone Światło. Księgi Biblii, Duch Święty i Chrzest Wiary oraz zagadnienia etyczne”
Książkę można zakupić:
w Misji Pokoleń
e-mail: Warszawskim Seminarium Teologicznym.
Jest możliwość przedpłaty na konto po uzgodnieniu z biurem kwoty rachunku.
Konto bankowe
PEKAO SA VI O/Warszawa
04 1240 1082 1111 0000 0427 9110
Warszawskie Seminarium Teologiczne
ul. Wyborna 20, 03-573 Warszawa
tel. 022-679-72-41 /sekretariat/;
e-mail: wst@webmedia.pl
www.wst.edu.pl
Spis Treści
I. CHARAKTERYSTYKA POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI BIBLII – STARY TESTAMENT
Lekcja 1.
· Księgi historyczne
Lekcja 2.
· Księgi dydaktyczne
Lekcja 3.
· Księgi prorockie
II. CHARAKTERYSTYKA POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI BIBLII – NOWY TESTAMENT
Lekcja 4.
· Księgi historyczne
Lekcja 5.
· Księgi nauczające
Lekcja 6.
· Księga prorocka
III. GEOGRAFIA BIBLIJNA
Lekcja 7.
· Palestyna w czasach starotestamentowych
Lekcja 8.
· Palestyna w czasach nowotestamentowych
Lekcja 9.
· Kraje mające stosunki z Izraelem
Lekcja 10.
· Podróże Ap. Pawła
IV. CZŁOWIEK WOBEC ŻYCIA. ZAGADNIENIA ETYCZNE
Lekcja 11.
· Chrześcijańska wolność a seks
Lekcja 12.
· Stosunek do osób chorych na AIDS
Lekcja 13.
· Problem aborcji
Lekcja 14.
· Co z antykoncepcją?
Lekcja 15.
· Zdrada, pornografia zagrożeniem życia rodzinnego
Lekcja 16.
· Chrześcijanin wobec uzależnień – uzależnienie od alkoholu i nikotyny
Lekcja 17.
· Chrześcijanin wobec uzależnień – uzależnienie od narkotyków i komputera
V. CZŁOWIEK STWORZONY DO MIŁOŚCI I PRZYJAŹNI
Lekcja 18.
· Miłość jako źródło planu życia człowieka
Lekcja 19.
· Wartość różnych rodzajów miłości w życiu człowieka
Lekcja 20.
· Przyjaźń wielką potrzebą człowieka
VI. DZIEŁO DUCHA ŚWIĘTEGO
Lekcja 21.
· Natura Ducha Świętego
Lekcja 22.
· Duch Święty w Starym Testamencie
Lekcja 23.
· Duch Święty w Chrystusie
Lekcja 24.
· Duch Święty w życiu człowieka
Lekcja 25.
· Duch Święty w Kościele
Lekcje 26.
· Dary Ducha Świętego
VII. PRZEZ CHRZEST NALEŻYMY DO BOŻEJ RODZINY
Lekcja 27.
· Chrzest Pana Jezusa
Lekcja 28.
· Przygotowanie do przyjęcia chrztu i sposób jego przeprowadzania
Lekcja 29.
· Znaczenie spożywania Wieczerzy Pańskiej
Lekcja 30.
· Wieczerza Pańska a Pascha

 


Zielone-swiatlo-1Zielone światło
Bednarz E., Tomaszewski R.,
Zielone światło. Pismo Święte, Kościół i świat wartości młodego człowieka,
Kraków 2007.
cena 29 zł.
Ukazał się Podręcznik nauczania biblijnego (cz.1), który służyć ma zarówno młodzieży do nauczania w ramach systemu oświaty, przygotowując przyszłych maturzystów do egzaminu maturalnego z religii, ale również tym, którzy chcą ciągle uczyć się i poznawać Pana Boga i Jego Słowo oraz przestrzegać wartości, które On przekazał.
Bednarz E., Tomaszewski R., Zielone światło. Pismo Święte, Kościół i świat wartości młodego człowieka, Kraków 2007. cena 29 zł.
Podręcznik napisany do programu nauczania: Program nauczania religii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – TK/PR 6 Lic/2004.
Książkę można zakupić:
w Misji Pokoleń z Krakowa
Kraków, ul. Zygmunta Starego 130
tel. 012 637 05 71
e-mail: Warszawskim Seminarium Teologicznym.
Jest możliwość przedpłaty na konto po uzgodnieniu z biurem kwoty rachunku.
Konto bankowe
PEKAO SA VI O/Warszawa
04 1240 1082 1111 0000 0427 9110
Warszawskie Seminarium Teologiczne
ul. Wyborna 20, 03-573 Warszawa
tel. 022-679-72-41 /sekretariat/;
e-mail: wst@webmedia.pl
www.wst.edu.pl
Zagadnienia, które znajdziecie w podręczniku:
I. NAUKA O BIBLII
1. Wiadomości o Biblii – protestancka zasada sola scriptura
2. Inspiracja Biblii
3. Autorzy Biblii
4. Oryginały i przekłady Biblii. Odkrycia archeologiczne
5. Języki Biblii
6. Formowanie się kanonu Starego Testamentu
7. Formowanie się kanonu Nowego Testamentu
8. Księgi kanoniczne Starego i Nowego Testamentu
9. Księgi apokryficzne Starego i Nowego Testamentu
10. Współczesne przekłady Biblii w języku polskim
11. Metody czytania i studiowania Pisma Świętego
12. Komentarze i materiały pomocnicze do studiowania Słowa Bożego
II. DOGMATYKA. ZASADY WIARY
1. Nauka o Bogu
2. Człowiek (antropologia biblijna)
3. Składowe elementy człowieka – duch, dusza, ciało
4. Nauka o grzechu /pojęcie grzechu, jego pochodzenie i natura/cz.1
5. Nauka o grzechu /następstwa grzechu/ – cz.2
6. Nauka o zbawieniu
7.
III. KOŚCIÓŁ
1. Natura Kościoła i fakt jego powstania
2. Historia powstania Kościoła zielonoświątkowego
3. Nauka Kościoła zielonoświątkowego
4. Członkostwo w Kościele
5. Dzieło Kościoła
6. Ustanowienia Kościoła – Chrzest, Wieczerza Pańska
7. Organizacja Kościoła
IV. ODKRYWANIE ŚWIATA WARTOŚCI W ŚWIETLE NAUCZANIA EWNGELII
1. Okazywanie bezinteresownej miłości
2. Życzliwość i wrażliwość na uczucia drugiego człowieka
3. Pomoc w potrzebie
4. Szacunek wobec tych, którzy są inni
V. CHRZEŚCIJANIN WOBEC KONFLIKTÓW I TRUDNOŚCI
1. Nieuczciwe postępowanie i jego konsekwencje
2. Kłamstwo i jego konsekwencje
3. Rozwiązywanie konfliktów w rodzinie
4. Przebaczenie nakazem Boskim i ludzkim
5. Chrześcijanin wobec agresji i przemocy
6. Duch Święty duchem jedności i pokoju

 


przewodnikmetPrzewodnik metodyczny dla nauczycieli katechetów
Bednarz Elżbieta, „Przewodnik metodyczny dla nauczycieli katechetów”
Warszawskie Seminarium Teologiczne,
Warszawa 2007, (kolejne wznowienia)
stron: 340,
oprawa miękka,
format 155×235,
cena 30 zł.
Książka zawiera wybrane zagadnienia metodyczne pomocne w ewangelicznym nauczaniu biblijnym.
Autorka na podstawie dwóch modeli nauczania religii wskazuje na praktyczne planowanie lekcji, z odpowiednim doborem prawdy, podstawy biblijnej oraz wersetu, a także wskazaniem na odpowiednie metody nauczania, pobudzające własną aktywność uczniów.
Podręcznik prezentuje też procedury dotyczące organizacji nauczania religii w ramach systemu oświaty, ze wskazaniem na aktualne przepisy prawne.
W aneksach dołączono podstawę programową, programy nauczania religii ewangelicznej oraz inne dokumenty niezbędne do nauczania religii w ramach systemu oświaty.
Zamówienia można składać w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie .
ul. Wyborna 20, 03-573 Warszawa
tel. 022-679-72-41 /sekretariat/; e-mail: wst@webmedia.pl
Konto bankowe
PEKAO SA VI O/Warszawa
04 1240 1082 1111 0000 0427 9110
Warszawskie Seminarium Teologiczne
ul. Wyborna 20, 03-573 Warszawa
tel. 022-679-72-41

 


Sprzedaż Podreczników
Oferta Podręczników
Są już w sprzedaży wszystkie podręczniki do nauczania biblijnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz scenariusze zajęć na podstawie podręczników dla nauczycieli / liderów młodzieży.
Wszystkie podręczniki noszą tytuł podstawowy: „Zielone światło”
Podręczniki można zakupić w:
Misji Pokoleń
tel. 012 637 05 71
e-mail: biuro@misjapokolen.org,
lub w
Warszawskim Seminarium Teologicznym
tel. 022 679 72 41
e-mail: ebed63@o2.pl
Cena podręcznika dla ucznia 29 zł.
Cena przewodnika dla nauczyciela /scenariusze zajęć/ 31 zł.
Autorzy podręczników: Elżbieta Bednarz; Romuald Tomaszewski
Zapraszamy do zakupu!