„Księżniczka i Filuś”

Książeczka autorstwa Natanaela Sobotki: „Księżniczka i Filuś” przenosi nas do świata przygód dziewczynki i jej wiernego przyjaciela – pieska Fifusia. Nade wszystko z kart książeczki wyłaniają się życiowe wartości istotne dla moralnego i duchowego rozwoju dziecka. Zachęcam do zakupu – to najlepszy prezent pod choinkę.

Jak to zrobić?

Książeczka jest wystawiona na Allegro dla możliwości indywidualnych zamówień.

Najlepiej wpisać tytuł lub autora i wyszukać.

Jeżeli ktoś chciałby zamówić większą ilość do zboru to najlepiej pisząc na adres amanda.natanael@gmail.com lub contact@hopeofourfathers.org

Książeczki są popakowane po 10 sztuk.

Cena: 30zł.Książka G. Ślusarek: „Obraz Boga w oczach dziecka.
Właściwe i niewłaściwe kształtowanie Jego wizerunku”.

Dziś bardziej niż w czasie pokoju, w którym dotąd żyły nasze dzieci, rejestruje się obraz Boga w ich oczach. Zaczynają zadawać nam pytania o Boga,  w odniesieniu do sytuacji wojny u naszych bliskich sąsiadów. Obraz Boga rejestrują także na podstawie emocji, które towarzyszą ich percepcji w perspektywie cierpiących dzieci wojny.

Dziś już chyba nie ma Zboru w Polsce, gdzie nie podjęto się modlitwy i konkretnej pomocy osobom z Ukrainy. Wśród nich są przede wszystkim matki z dziećmi. Nasze dzieci słyszą, widzą, a przede wszystkim odczuwają emocje.

Zachęcam do przeczytania książki, którą wydaliśmy staraniem Służby Katechetycznej KZ oraz Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Książka powstała na bazie pracy dyplomowej napisanej przez Gabrielę Noemi Ślusarek, pod kierunkiem i z redakcją naukową Elżbiety Bednarz. Tytuł opracowania brzmi: „Obraz Boga w oczach dziecka. Właściwe i niewłaściwe kształtowanie Jego wizerunku”.

Wśród niewłaściwych obrazów wymienia się m.in. Boga-śmierci. Nie chcemy, aby  w percepcji dziecka zarejestrował się dziś taki obraz. Dążymy ze wszystkich sił, aby pozostał On w ich myślach i uczuciach takim jakim jest naprawdę: Bogiem miłości, dobroci i pokoju.

Zachęcam rodziców i nauczycieli w szkołach niedzielnych do przeczytania książki. Można zamówić w wersji drukowanej lub w elektronicznej wersji, w formie pdf.

Forma książkowa: 20 zł + wysyłka; forma pdf 10 zł. Wpłaty realizowane będą na rzecz Służby Katechetycznej Kościoła Zielonoświątkowego w RP. Zamówienia proszę składać mailowo na adres: katechetykakz@gmail.com

Numer konta Służby Katechetycznej w RP: Bank BZWBK 37 1090 1841 0000 0001 1395 2869


Przeczytaj artykuł: Głos Przebudzenia nr 2 (5) 2021 – Nadzieja dla Przyszłości (nadziejadlaprzyszlosci.pl)
„Duchowy zasiew w życie dzieci niesie wielki urodzaj na niwie przebudzenia. Bumerang nie wraca pusty. Bumerang wraca ze zdobyczą. Z ogromną zdobyczą.”
Życie rodziców to zasiew, a życie dzieci – żniwo. To, kim będą nasze dzieci, zależy od nas samych.
Odpowiedzialność za dzieci, za ich duchowy wzrost i przyszłość spoczywa wyłącznie na nas. Nie jesteśmy jednak skazani wyłącznie na własne siły – pozwólmy Bogu budować nasz dom.
Dzięki doświadczeniu w prowadzeniu kościoła oraz znajomości Słowa Bożego, autor daje jasne wskazówki, jak zapobiec oraz zaradzić wielu problemom, z jakimi spotykają się rodzice i opiekunowie.
Niezwykle cenna książka, którą gorąco polecamy nie tylko rodzicom, lecz także wszystkim dorosłym i dorastającym dzieciom.
Kliknij: https://www.nadziejadlaprzyszlosci.pl/produkt/bumerang/http://med.org.pl/inne_art_pokaz.php?&id=54&dzial=6

Zapraszamy nauczycieli i rodziców do korzystania z bezpłatnych materiałów do nauczania historii biblijnych ze Starego i Nowego Testamentu! Materiały zawierają gotowe prezentacje, ilustracje i konspekty: bibliawobrazach.pl.
Strona jest dostępna od grudnia 2020 roku.  Jest to polska wersja strony FreeBibleimages.org,
z której korzysta już wiele osób, również w Polsce.
Jesteśmy wdzięczni Bogu, że mogliśmy przyczynić się do powstania polskiej wersji, angażując się w tłumaczenia prezentacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dotąd przetłumaczyliśmy 600 prezentacji. Dalsze będą tłumaczone i sukcesywnie dodawane. Angażujemy się również w sprawdzanie i korektę zamieszczonych już treści.
Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z materiałów na stronie, dlatego zachęcamy do udostępnienie informacji  o stronie bibliawobrazach.pl.
Link do informacji na naszej stronie internetowej: http://med.org.pl/aktualnosc_pokaz.php?&id=339
Link do informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/chsmed/photos/a.121151334754634/1484817538388000

Książki dla dzieci Karoliny Garlej-Zgorzelskiej oraz audiobooki czytane przez Karolinę Garlej-Zgorzelską
„O chłopcu, który spotkał Anioła”; „O dziewczynce, która spotkała Anioła”.
Książka oraz audiobook.

Uwaga: z kodem KZ dodatkowe 20% rabatu na książki i audiobook tej autorki:
https://psalm18.pl/kolekcja/karolina


Płyta Gramy z Mistrzem zawiera 10 nowych, żywiołowych chrześcijańskich pieśni śpiewanych przez dzieci. Na końcu znajdują się również wersje instrumentalne. Materiał na płytę powstał podczas Muzycznego Obozu Młodych Odkrywców w Wiśle latem 2019 roku. Idealna do słuchania z dziećmi, a także do wykorzystania podczas spotkań dla dzieci, dzięki wersjom instrumentalnym, mogącym posłużyć jako podkład do śpiewania. Link, pod którym można posłuchać przykładowych pieśni: http://med.org.pl/gramyzmistrzem